anaelboi69
anaelboi69 anaelboi69
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards of ribbon did Lynn buy?
​

Respuesta :

Popholediddily Popholediddily
  • 15-09-2020

Answer:

$12.21 / 1.48 = 8.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best defines a scientific theory? A) An 'if, then' statement that can be tested by science. B) A model used to explain how or why a pheno
What types of backup schemes are available? Check all that apply. a. Full backup b. Differential backup c. Incremental backup d. Partial backup
virtual particles can only exist for a very short length of time. why is this time so limited?
adolescents who make the greatest gains in moral understanding have parents who
the nurse is assigned to care for an 8-year-old child with a diagnosis of a basilar skull fracture. the nurse reviews the pediatrician's prescriptions and would
__________ refers to how confident you are in your ability or skills. select one: a. self-confidence b. self-awareness c. self-regulation d. self-esteem
12. The difference of a linear function and a linear function is an integer. 13. The sum of a linear function and a quadratic function is a quadratic function.
using edi drastically reduces the amount of paperwork and the need for human intervention. true false
the tail of the pancreas will sit most directly adjacent to which organ? group of answer choices cA. ecum appendix B. spleen duodenum C. ight lobe of the liver
What is the value of z round to the nearest tenth