bryyyjaun13 bryyyjaun13
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

if 5 cans of chocolate coated ants cost $12.31 how much would one can cost ?

Respuesta :

stanley62
stanley62 stanley62
  • 14-09-2020
5 cans cost 12.31
Divide 12.31 by 5 to get how much 1 can cost
Answer is = $2.46
Answer Link
Ashleighcooper364
Ashleighcooper364 Ashleighcooper364
  • 14-09-2020

Answer: $2.46

Step-by-step explanation:

If 5 cans = $12.31 then you divide that by 5 and get 2.462. Round that to $2.46 and that’s how much one can costs

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution of the following system?
Best I can get sorry
What is the value of k? 11= −3k − 22 − 8k Can somebody help me plz?
there are three parts to OSHA inspection what are they?
whats 33.335 rounded to the nearest tenth
The League of Nations A) was supported by President Wilson, but rejected by the Senate. Eliminate B) was created to stop the spread of communism following Wo
Solve the formula for C. Profit: P=R−C C=
If a flea can jump straight up to a height of 0.410 m , what is its initial speed as it leaves the ground?
PLS HELP ME ASAP!!!!!
An object is dropped from the top of a cliff 610 meters high. Its height above the ground t seconds after it is dropped is 610minus4.9t squared. Determine its s