orose8268 orose8268
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Burrell is buying donuts for a morning study session. She can spent $35. If it costs $3 per donut and $2 for a chocolate milk for herself, how many donuts did she buy for her students?

Respuesta :

joshuacastrejon248 joshuacastrejon248
  • 22-09-2020

Answer: 11 donuts

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Your transactions data set contains more than 10,000 rows. Some rows contain the same transaction. How would you remove the rows containing the identical transa
Which position did Stephen Douglas take regarding enslavement? O Ending enslavement would be unconstitutional, but states could refuse to enforce enslavement la
factor 1/2 out of 1/2x + 9/2
A thin uniform disk of mass m and radius r has a string wrapped
The nurse is admitting a client with heart failure. What client statement indicates that fluid overload was occurring at home?
What are the two divsions of the peripheral nervous system?
How much is 75% of 10 liter of milk?
How to build resilience against anxiety and depression?
What processes can be used to amplify the amount of dna present
Q26 What is the subtext of Eliot Rosewater saying what is attractive about war? Select one: a. People profit from war. b. War is peace. c. War is hell. d. We ma