jorgegarciajr987 jorgegarciajr987
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Rosalyn paid $55.00 for 4 pizza. Each pizza cost the same amount. What was the cost of each pizza in dollars and cents?

Respuesta :

NotAbot4Sure
NotAbot4Sure NotAbot4Sure
  • 11-09-2020

Answer:

$13.75 is ur answer

Answer Link
laurenlef123
laurenlef123 laurenlef123
  • 11-09-2020

Answer:

13.75

Step-by-step explanation:55 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

Even though animals can communicate with each other to a limited extent, no animal can express itself through: A : motions B : noises C : speech D : instinct
Please help me solve this equation: B=3V/h solve for V
Can you please help me with A B and C .the task is to write the numbers into Standard form
wat is 2.072 divided by5.6
Which sentence correctly conveys the same meaning as this sentence? Ella tiene compasión.
What is the equation (in slope-intercept form) of a line that passes through the point (3, -2) and has a slope of -2? y = 2x + 4 y = -2x + 4 y + 2 = -2(x + 3) 2
what is the product of 543 and 36
I need help solving this
how do you make metric measurement
A farmer has chosen to breed a rooster and a chicken. He selects the chicken that has historically laid the most eggs. The farmer is doing _____. biological se