georgeames99 georgeames99
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of sugur cost $2, the cost of 1 pound of sugar cost

Respuesta :

saramagentacool saramagentacool
  • 11-09-2020

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link
CreepyWoods CreepyWoods
  • 11-09-2020

Answer:

.50¢

Step-by-step explanation:

50 cents = 1 pound

$1.00 = 2 pound

$1.50 = 3 pounds

$2.00 = 4 pounds

basically adding 50 cents equals to $2

Answer Link

Otras preguntas

A meter is 100 centimeters, so a centimeter is one hundredth of a meter. A meter stick broke into two parts. One part was 0.37 meter long. How long was the othe
Which of the measurements would be the most helpful in determining the wavelength W X Y Z
What is the overall tone of “The Lady of Shalott”? How does Tennyson convey this tone?
Quickly help please. Tia !!
Find the area of each figure
A bebop performance generally began and ended with
Quais foram as primeiras fontes de energia?
2:00 pm clock measures how many degrees
please i need help with number one
If a topographic map included a 6,000 ft. mountain next to an area of low hills, which would best describe the contour lines on the map? a. The contour lines wo