Reality1 Reality1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

raexx
raexx raexx
  • 12-09-2016
divide $4 in 8 and you'll get the answer 
Answer Link
randalllll
randalllll randalllll
  • 12-09-2016
$0.50 is the answer to it
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from a student’s essay. From the beginning, Rainsford is an individual who enjoys the hunt and wastes no thought on the animals he kills. On th
Can someone give me a short summary of the book "sounder" by William H, Armstrong?
Anti-infectives are used to treat urinary tract infections which include which anatomical structures? (select all that apply.)
A 2012 report from the U.S. Surgeon General stated: "Another common practice is strategically locating tobacco-related marketing materials where young children
Give me some good research of mars
need help please...:(
For which bacterial genus is mannitol salt agar selective for?
A driver's education course compared 1,500 students who had not taken the course with 1,850 students who had. Of those students who did not take the driver's ed
Pick the geometric term that matches the real-word object: a lip-gloss tube.
Under normal rules of oral argument, each lawyer has ______ to present his or her case before the supreme court.