demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER THIS!!!
Complete each sentence with the correct form of ser or estar. 1. ¿Tú en la clase de ciencias con tu prima Ángela? 2. Los papás de Matilde de Guatemala 3. Yo en
Who’s Sultan Suleiman??
what is the force acting on an object with a mass of 25 kg and an acceleration or 2.3 m/s ^2
What is the 5th term in the geometric sequence described by this explicit formula? a, = 50 • (-2)(n-1) A. -1600 B.1600 C.800 D.-800 APEX
There are 1,433 notebooks in the cellar. If they are distributed among 3 schools, how many notebooks does each school receive? ​
Please help!! Thanks
Can someone plsss help me asap!!! Will give 25 points!
SpanishWhat does(¿ Cual este tu deporte fabeleto ?) and (¿ Cual este tu prefidedo deporte?)mean?​
who is james bondwhat does he do ​