gabyyy9551 gabyyy9551
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

decide which of the two given
prices is the better deal and explain why. You can buy shampoo in a 6-ounce bottle for $3.99 or in a
14-ounce bottle for $9.49.

Respuesta :

patelaryan040704 patelaryan040704
  • 04-09-2020

Answer:

14 ounce bottle

Step-by-step explanation:

I just got the answer right :)

Answer Link

Otras preguntas

which question is too narrow for a research paper topic?
how are angles 2 and 5 and angles 4 and 7 related
What is the name of this molecule?
What term refers to the principle that people accused of a crime must be guaranteed certain legal rights?
PLEASE HELP IM REALLY IN DESPERATE NEED!! I WILL LOVE YOU FOREVER IF YOU HELP ME!!!!
According to maslow, adults must achieve _________ before moving on to __________.
The formation of glucose from noncarbohydrate sources, such as amino acids is called
how do i answer this question[tex]7 - 3x = 2x + 7 - 5x[/tex]
Match each term or concept with its description. Points* +++ Brainliest Answer!!!
The border between the transparent edge of the cornea and the white of the fibrous sclera is the