avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Convert 4.5 hours to seconds
I’m confused on this one
Which is considered a good credit practice? Use the credit card with the highest interest rate. Make late payments. Pay more than the minimum amount that is due
I’m confused on this one
EXTRA POINTS+ BRAINLIEST The following table shows the data collected from four random samples of 50 students from a small middle school regarding the type of t
Identify the equation of the circle that has its center at (9, 12) and passes through the origin.
what is 5/6-8/9 how do you divide this
The total daily cost (in dollars) of manufacturing scented candles is given by the function C(b) = 250 + 3b, where b is the number of candles manufactured. Whic
Andrew Jackson was a supporter of which of the following? A.Abolition of slavery B.Limited federal government C.Implied powers of the Supreme Court D.Prese
what is the value of x in the linear inequality? -3(4x-8.2) < -11.98x + 14 3/4