dmmsquezada dmmsquezada
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Johnathan plans on using 2" x 12" boards that cost $2.50 per foot. Assuming he can purchase the exact amount he needs, how much will it cost to purchase the wood?

Respuesta :

SavCRawf
SavCRawf SavCRawf
  • 04-09-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Articles of Confederation is the document that was the basis of the first government of the United States. Despite its importance, it contained many flaws t
Any help on number 18?
Ill give brainliest! if you answer this math question
Help me with question 6 thank you
Which food would not have been found in the Native American diet? A.corn B.nuts and berries C.squash D.peaches
(function form)After 1 hour, a cyclist had ridden 12 miles. If she then continued riding at an average rate of 8 miles per hour, how long did it take her to rid
Please help me 3 questions
among puritans women held equal position to men and were aloud to speak freely in religious meetings true or false.please answer quick
How much Force is needed to accelerate a 66 kg skier at 2 m/sec
Today almost every career path os open to men but women are lomited to which jobs they can have