felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What is a rule in a school handbook where an Oxford comma is necessary?
What happens to energy over the course of a reaction?
Which equation can be used to find 55 percent of 900?
Find the value of y. 28.5 22.4 25.8 24.2
The oblique prism has a rectangular base with a width of 10 units and a length of 13 units.The top base extends 8 units to the right of the bottom base. What is
What is the name of this ion: sn4 ? a.tin (ii) b.tin (iv) c.scandium (iv) d.scandium (ii)
How did the romans secure their power along the mediterranean coast of africa?
in which year was the profit, the difference between the income and costs, the greatest? a) 2000 b) 2005 c) 1985 d) 1995
Of 35 judges scores awarded during gymnastics event, 28 are less than or equal to 7.5. What is the percentile rank of a score of 7.5?
when x2+3x-4 is subtracted from x (x2+3x-2) what is the difference