Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

Tell me the answer for this problem
three consecutive odd integers have a sum of 3.what are the number
What did the confederate states of america do when some southerners hesitated to leave the union? the confederacy prohibited the importation of slaves. the conf
Which is not a description of an anxiety disorder? feeling afraid to sleep because of continuous nightmares feeling scared to ride in elevators feeling panicked
What was a major reason for united states entry into world war i?
Any ready-to-eat potentially hazardous food kept at 41°f after opening or preparation, can be served: a. up to the next day b. a maximum of seven days. c. for n
the 4 main factors the determine the rate of weathering are....
6. What kinds of organisms carry out photosynthesis? a. plants, algae, and fungi b. bacteria, algae, and fungi c. plants, algae, and bacteria d. bacteria, fungi
A recent survey 55% of pet owners have more than one pet. if they were 620 pet owner surveyed which proportion can be used to find the number on more than one p
The density of copper is 9.86 g/cm^3 and its volume is 150cm^3 work out the mass of the solid copper cubiod in kg.