rano1
rano1
12-09-2016
Mathematics
contestada
6 pens is $2.40 what is the cost of one
Respuesta :
devyanipatel92
devyanipatel92
12-09-2016
division so divide 2.40 ÷ 6
Answer Link
gzelle
gzelle
12-09-2016
you divide 2.40 by 6 , which gives you 2.40/6= 0.4 so each pen cost $0.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Which of the following refers to the Islamic pillar requiring all Muslims who are financially and physically capable to make a pilgrimage to Mecca once in their
What is 1.26 written as a fraction or mixed number? A. 1/26 B. 1 13/50 C. 1 2/6 D. 2 1/6
write an equation that would define the same line as 7x-2y=5
what adds to 1 and multiplies to -56
What do alcohol fermentation, acetyl CoA formation, and the Krebs cycle have in common? A. All produce water. B. All produce carbon dioxide. C. All produce ATP.
is energy released or absorbed during the formation of a solution?
What is the second part of Zhou dynasty
Andre received $60 for his birthday that he put in his piggy bank. Each week, he puts 3 more dollars in his bank so that the amount of money in dollars D in his
write an equation that would define the same line as 7x-2y=5
what happens when u soak a slice of apple in milk for 1 week and a slice in gatorade