johnsonesiah28 johnsonesiah28
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS class=

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 03-09-2020

Answer:

1) $16.32 per lap

2) $19.17 per lap

3) $23.25 per lap

Step-by-step explanation:

simply divide the total amount of money by the number of laps

EX:

2) 230 divided by 12 = 19.17

Answer Link

Otras preguntas

During an experiment, a spinner landed on green 9 times, which resulted in an experimental probability of StartFraction 1 over 6 EndFraction. Mary said that the
A grocery store offers a cheese sampler that includes a pepper cheddar cheese that costs $12 per kilogram and Pennsylvania Jack that costs $11 per kilogram. How
Calculate the molecular mass of glucose
PLEASE HELP For the following right triangle, find the side length x. Round your answer to the nearest hundredth. 8 Х ? 11
The stamen is made up of the___and the___.
What was one result of the War of 1812? European governments respected America. America needed more soldiers and ships. European governments wanted to help Amer
A plane ascends at a 40° angle. When it reaches an altitude (height) of 100 feet, how much ground (horizontal) distance has it covered? Round your answer to the
Santa's elves need to check over all of the toys to make sut perfect condition IP there are 48 sacks of toys and 12 elves, how many sacks of toys wil each elf h
We organize files by storing then in drawers? true or false pls answer me i need it now!
or write an essay on "Together everyone achieves much​