elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

2 3/5 math fractions ​
imagine being in spanish course on edmentum its pretty hard not gonna kap
heart break song for u all Crack did u hear u broke my heart its shattered Pain i feel pain wanna cut it out but i can't Yeah you said you would never leave b
how do you solve (7x + 5) - (3x + 2)
Nitric acid decomposes in light to form nitrogen dioxide, water, and oxygen, according to the following chemical equation. 4HNO3 (l â 4NO2(g) + 2H2O (l) + O2(g
Which type of figure will this net produce? Cone Circular pyrimid Cylinder Rectangular prism
PLEASEHELPPPFill in the blanks in the following dialogue with the appropriate words. Frank is getting ready to take his driver's license test. Serge gives him s
At the amusement park there were t-shirts for sale for $18.95 each. James bought 4 of them. About how much did he spend? Group of answer choices
Jack chooses two numbers between 50 and 150The two numbers have a Lowest Common Multiple (LCM) of 420They have a Highest Common Factor (HCF) of 28Work out what
Helpppppppppppppppp pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee fasttttttttttttt