cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
there were 3 apple 1 mixed fruit 2 grape and 4 tropical fruit juice boxes in the cooler at the picnic what is the probability that when jill reaches into the co
Which of the following provisions was part of the first draft of the Articles of Confederation submitted to the Second Continental Congress? A. Limited and res
Which one of the following choices can be added to increase the "creaminess" and nutritional value of soups without adding fat? A. Creamed corn B. Pureed
Electromagnetic waves can transmit energy through a vacuum. True False
Which of the following could not be found on George h. . Bush's political resume? a. member House of Representatives b. United Nations ambassador c. director of
What happened in 1890 concerning civil rights? a. twenty states passed laws making it illegal to discriminate a person because of their race. b. twenty states p
sun yat sen promoted nationalism in China because he
Which of the following was a feature of Athenian democracy during the 5th century b. . a. ll citizens had the same wealth and social status. b. he number of vo
José __________ (entregar) la tarea.
Which of the following is necessary to determine the rate of a reaction using the rate law? A. The starting temperature of the reaction B. The activation energy