sharsh95 sharsh95
  • 15-06-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren bought work pants for a total of $94.24. If each pair of pants cost $23.56, how many pairs of pants did she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-06-2020

Answer:

4 pairs of pants

Step-by-step explanation:

divide 94.24 by 23.56 and you will get 4 :)

Answer Link
annaasif33
annaasif33 annaasif33
  • 15-06-2020

Answer:

She bought 4

Step-by-step explanation:

$94.24÷$23.56=4

Answer Link

Otras preguntas

What effect did the Revenue Act of 1926 have on Americans?
What is Circular Motion?
Can some one help me ??? Anyone ?
Death Valley has an elevation if -282 feet relative to sea level. Explain how to use absolute value to describe the elevation of Death Valley as a positive inte
is 7 over 9 , 5 over 12, and 5 over 8 terminating or repeating decimals? and what are they in decimals? please explain..thx :)
Brandon owns nearly 2 times as many CDs ads Ingrid. Brandon owns 56 CDs. Write an equation and use it to estimate the number n of CDs Ingrid owns.
Write 0.632 in 2 forms
is the decimal form of 13/3 a rational number.
What motivated Europeans to begin looking to distant lands?
is 7 over 9 , 5 over 12, and 5 over 8 terminating or repeating decimals? and what are they in decimals? please explain..thx :)