boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

If you make $ 18,720 a year what is your monthly wage ?
please help with math
Click on the correct symbol 2,000 lb 1 T
WILL MARK AS BRAINIEST!! An analogy is similar to other examples of figurative language because...
the arrow on the map is above is pointing to the ____, which is to the ____ of europe
unscramble this word p a p c e h s o a r hint: moves closer; comes toward
23:07 The best definition of pastoralism is
Solve for all possible values of x.√x-8-3=1Ox= -4O x = 8O x = 12Ox= 24​
Giving brainliest to whoever helps me.
How do you simplify the expression q(x) = (x² + x - 1) × (x² - x - 1)?