athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the radius of 15.7 inches
What role do ocean play in moderating temperature?
what is the expression of the chemical composition of a compound
What is the active boundary between plates is a. ....? fault line
Which of the following is an example of lower production costs brought about by the use of technology?
I need to know the similarities and differences between Macbeth and Romeo and Juliet. -AKA a comparison
{8x [1+(20-6)]}÷ 1/2=
Factoring the difference of two squares x^2-1
Your brother and ____ are going fishing saturday me myself him i
What are the positions of Thomas hobbles and John Locke on social contract theory