myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

30 points, and branliest (n-3) * (-6) = 18 Pls solve it and show your work
Factor 20K + 50 please explain please and if answer with explanation i will give brainlist
a pie shop bakes 500 pies
Question 7. Spoiler words can only be found in multiple choice questions.A True B. False​
Part 1: Use operations of exponents to simplify each expression (A-D). Include your work in your final answer. Part 2: For each simplified expression (A-D), tel
Antagonist in the lost boy by Greg Ruth
PLEASE HELLPPPPPP SOLVE FOR Y. 7(31-y)=98 Enter your answer in the box Y=__
what were two issues that drove the american colonies to revolution
Lindsey has ten inches of ribbon.She buys another 3 lengths of ribbon,each 5 inches long.How much ribbon does she have now
Students in a class were asked how many pets they had at home. Their answers are given below. 0, 0, 0, 0, 2, 2, 2, 2, 3, 3, 4, 5, 6, 6, 6, 6, 7, 7, 7, 7, 7, 8,