mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between federalism and separation of powers
Which energy types are renewable?
-3x+25+x+21=2please explain the steps i'm really confused
Who was John Howe ( American revolutionary war) and why did he matter to our history?
Experts agree that the minimum time period for cardiorespiratory benefit from exercise is _______ minutes.      A. 20B. 10C. 60D. 30
What does Lincoln mean when he says soldiers gave "the last full measure of devotion"?
Hi how do you write the number 31 in Italian? Thanks need this answer tonight plz homework is due tomorrow
by what methods did paleolithic people get food?
Which rational number is greater? — 0.76 or 0.76? And why?
What are the (3) most common elements that bond together to form organic compounds?