tacarlton04
tacarlton04 tacarlton04
  • 16-05-2020
  • Chemistry
contestada

4. A taxi ride costs $5 plus .75 cents per mile. If I
ride for 120 miles, how much will be charged?​

Respuesta :

stacylee1943 stacylee1943
  • 16-05-2020

Answer:

$95

Explanation:

.75 x 120 = 90

90+5 = 95

Answer Link

Otras preguntas

Unlike individual elements, visible light creates what kind of spectrum? Question 10 options: A) Continuous Spectrum B) Line Spectrum C) Alternating Spectrum
(0,0) represents the
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
How do u find the slope of (6,-10), (-15,15)
Which resource do programmers sometimes have to refer to and use during planning the logical steps of the solution? a. pseudocode b. design documents c. compile
Part of the dermal tissue that is made of hard, dead, cork cells is the
Since people today are living longer, a person may be able to know four generations of her ____. a. gentile b. progeny c. autonomy d. virility
A student is applying the scientific method to a study of the effect of temperature on plant growth. Each day he writes down the temperature and plant height me
What can I multiply to get 56
Many wars occurred in the ancient land of Canaan. Why was the region so frequently fought over?