demianugarte2006
demianugarte2006 demianugarte2006
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

Megan bought 3.25 yards of ribbon for a craft fair. The ribbon cost $1,40 per yard. How
much did Megan spend for the ribbon?
3.25 x $1.40 =
$4.45
») $4.65
Done >

Respuesta :

LoliLiquids
LoliLiquids LoliLiquids
  • 15-05-2020

Answer:

$4.55

Step-by-step explanation:

3.25 x 1.40 = 4.55

Answer Link

Otras preguntas

A 30-year-old woman has been brought to the emergency department after causing a disturbance. She is wearing a pair of tight, pink yoga pants, high heels, a spo
give 8 numbers that have a range of 10 and a mean of 5​
A(n) ________ requires member nations to harmonize their tax, monetary, and fiscal policies and create a common currency. common markeT(n) ________ requires mem
10raciones de calabaza​
Give the main conclusion from the 1911 scattering experiments. How did this discovery contradict the plum pudding model?
HELP A STRUGGLING FRIEND OUT An amusement park has opened a new roller coaster. It is so popular that people are waiting for up to 3 hours for a 2 minutes ride
- What war did Benjamin Martin learn how to fight? HURYYYYY
On a certain hot​ summer's day, 677 people used the public swimming pool. The daily prices are $ 1.50 for children and $ 2.00 for adults. The receipts for admis
A small object is placed at the top of an incline that is essentially frictionless. The object slides down the incline onto a rough horizontal surface, where it
which system controls the female reproduction system?​