delgadodonatella653 delgadodonatella653 15-05-2020 Mathematics contestada A 16-ounce package of cereal costs $4.00. What is the unit cost? $0.25 1 oz. 4 oz $1.00 $1.00 4 Oz. 1 oz. 30.25