DipDap
DipDap DipDap
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 24 ounce box of cornflakes costs $4.59 the question is find the unit rate off the nearest cent per ounce. Compare.

Respuesta :

yhygrfs yhygrfs
  • 15-05-2020

Answer$5.22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What Does 'House Poor' Mean?
many popular beverages are sold in two-kilo bottles. true or false
1 . A farmer moves along the boundary of his rectangular field of side 10m x 20m . farmer covers 1m in 1sec . what will be the magnitude of displacement at the
what is the cuberoot of the squareroot of 324?
Which line is perpendicular to the line y=2/3x +3? Y=2/3x-1 Y=-2/3x+1 Y=3/2x+7 Y=-3/2x+7
what does 'keep your cool' mean?
ecrives 5 lignes sur les forets de france
name two oil yielding crops
What Is Paranormal Fiction?
ecrives 5 lignes sur les forets de france