isabellac4621
isabellac4621 isabellac4621
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

avocados cost $3 per pound. write and graph an equation in two variables that represents the cost of buying avocados.
pleasee hellpp asappp!!!
if possible, whoever answers this can you put a picture of what the graph would look like please and thank you :)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-05-2020

Answer:

y = 3x

Step-by-step explanation:

sorry cant do the graph

Answer Link

Otras preguntas

use mental math to estimate the unknown number 536 divided by y equals 60
how are the gluttonous punished in Dante's Infrerno?
long division ×÷2=12 please help
What did Roosevelt's Executive Order 9066 do
Moles of CaCl2 are in 1.25×10,23 atoms
Caroline of making 8 batches of biscuits each batch uses 5/6 cup of flour how many cups of flour does Caroline need
Which of the following would be a good category for "bombardment"? a. action b. emotion c. protection d. battle
Who is the most powerful member of the House of Representatives? A. The President of the House B. The House Whip C. The Speaker of the House D. The Majority Par
Cells use oxygen to produce
True or false? the size of the gas particles compared to the overall volume of the gas is nearly zero