BLXEBERRIE
BLXEBERRIE BLXEBERRIE
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of t-shirts cost $12. How much does one t-shirt cost?

Respuesta :

cookbrendan8
cookbrendan8 cookbrendan8
  • 14-05-2020

Answer:

One t-shirt would cost $4

Step-by-step explanation:

Equation: 12/3=4

Answer Link
ofevalle09
ofevalle09 ofevalle09
  • 14-05-2020

each t-shirts cost 4$.

Answer Link

Otras preguntas

(9 +5r-r²) + (-5r² - 16+4r)
How did colonists secure prosperity for the Jamestown Colony?​
Eight less than half a number
Read the first paragraph of "Among Free Men." This is a time of shame and sorrow. It is not a day for politics. I have saved this one opportunity, my only event
The product of two numbers is 1296. If one number is16 times the other, find the number. help !! ​
What will be inserted when you press Carl+;
Roger wishes to determine the average high temperature for any given day in his city. To do this, he records the high temperature for every day in December, Ja
Find the value of x. A. 33 in B. 35 in C. 11 in D. 1141−−√ in
10 POINTS!! y is proportional to x^n Write down the value of n when (i) ycm² is the area of a circle of radius x cm, (ii) y hours is the time taken to travel a
Can someone please help me with #23 and #24 of the congruence statements and practice #4 assignment?Directions: Draw and label an angle to fit each description.