dalyarguello17
dalyarguello17 dalyarguello17
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

4. Haniya bought 4 polka dot pencils that each
cost 70. How much money did Haniya spend?​

Respuesta :

kjernegan
kjernegan kjernegan
  • 11-05-2020
either 280 dollars or 2.80 depends on if you meant 70 cents
Answer Link
bellaxsadie
bellaxsadie bellaxsadie
  • 11-05-2020
70 x 4 = 280

the answer is 280
Answer Link

Otras preguntas

Write a linear equation with the slope=1 and y intercept=15000
Which of the following is true of the time measurement systems used by ancient Mesoamerican and South American cultures A.The Incas, Aztecs, and Mayans all had
A teacher plans to buy 5 pencils for each student in her class. Pencils come in packages of 18 and cost $1.99 per package. What is the cost per pencil?
Does anyone know; Standard Form of a Line, Applying Linear Equations, Point-Slope Form for an Equation of a Line, Parallel and Perpendicular Lines, Functions an
Which of these is not allowed
A leap year exceeds 52 weeks by how many days
employees earn $5 per hour plus $0.75 for every unit they produce per hour. which of the following shows both an equation in which y represents the employee's w
write a dependent clause that changes the simple sentence into a complex sentence. 1. We played games for hours__________________. 2. _____________________, we
A number  y  is no more than  −8 HELP PLEASE
We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among thes