kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is true? HINT: THERE IS ONLY ONE ANSWER I WILL GIVE BRAINLIEST IF CORRECT PLS HELP ASAP.1. Water changes into a gas at 100° C.
In ΔTUV, the measure of ∠V=90°, the measure of ∠T=11°, and TU = 30feet. Find the length of UV to the nearest tenth of a foot.
Betty tosses a fair coin 40 times. The coin lands on head 17 times and lands on tail 23 times. What is the probability and relative frequency of the coin landin
7. What is the climate like on Mars?
PLS HELP WILL GIVE BRAINLYEST!! ( pls dont copy ur answer from gogle or otehr websites) what are some Inventions, Achievements, and Discoveries the the qin dyna
"Crimes against property" are much more common than "crimes against persons." 1) True 2 False
Inventory records for Marvin Company revealed the following: Date Transaction Number of Units Unit Cost Mar. 1 Beginning Inventory
How do simple things provide powerful experiences? Is this something that only nature is capable of doing?
Sheila, a widow, makes out a will leaving one-half of her property equally to two of her adult children, Mark and Paula. The other one-half of her peoperty she
M is the midpoint of the line segment AB. Work out the coordinates of B.