rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

The states still retain much power and authority, but there are 5 things that the state are expressly forbidden to do. Which of the following are amping those t
8t=−32 Help a sister out
HELP ME ASAP PLEASE
Is graphite all of the following? Pure substance Element Compound And Molecule Pls help asap
find the distance between the points ? ​
I need help finding the area of this shape can you please help
In the song form ABA, B is another way of saying not A C Ford Taurus fugue
The price of an item has been reduced by 80%. The original price was $25. What is the price of the item now
PLEASE HELP!! WILL MARK BRAINLIEST!!! I'M KINDA DESPERATE NOW!!! Raul works at a movie theatre. The function f(x) represents the amount of money Raul earns per
3. A car traveled 43 miles in 2 hours. How many miles will the car travel in 1/2 hour? write as a fraction (Please show explanation and fast please)