chaseity23 chaseity23
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Anybody can help me with this question please

Anybody can help me with this question please class=

Respuesta :

tonb
tonb tonb
  • 02-05-2020

Answer:

2 cookies per dollar

Step-by-step explanation:

You can take any point on the line, turn it into a fraction and simplify.

For example: 4 cookies cost $2.

4 cookies per 2 dollar is 2 cookies per 1 dollar (divide by 2)

If you take another point, e.g., 14 cookies for 7 dollar, you'll be dividing by 7 to simplify and get the same answer.

Answer Link
adrguz77
adrguz77 adrguz77
  • 02-05-2020
2 cookies per dollar mark me as BRANLIEST
Answer Link

Otras preguntas

Suppose that farmer's grew an unexpectedly large number of tomatoes this year. How would this increase in production affect the price of tomatoes
At what point should you open all windows and hatches when fueling?
Which two statements correctly describe outcomes of the revolutions in Latin America? New Latin American countries had stronger ties with Spain. New Latin Ameri
The _____ is responsible for handling U.S. foreign aid programs.
In what way does nonrenewable energy differ from non renewable energy
Why are the troposphere and the stratosphere important to human survival?
Which statement proves that △XYZ is an isosceles right triangle? XZ ⊥ XY XZ = XY = 5 The slope of XZ is , the slope of XY is , and XZ = XY = 5. The slope of XZ
What is the formula for the slope of a line segment whose endpoints are (x1,y1) and (x2,y2)?
Explain these 82 please??
what is the difference between oviparity and viviparity