josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of a fungus? brown algae slime mold bread mold blue-green algae
Which is a better statistical question A:how many points per game did your team score? B:how many games did your team play this year?
If a 0.5 kg ball is thrown up with 250 J of kinetic energy, how high will it go? (HINT: At the ball's highest point it has stopped.) KE = 1/2mv2
What is the value of y
Kelly can tune 4 cars in 3 hours. If we assume he works at a constant rate, we can describe the situation using a function. a) Write the function that represent
21=b/-19 solve for b
Which interior layer is mostlikely to be the source of Earth’s magnetic field A-The crust B-The mantle C-The core D-None of the layers could be the source Plee
What is the value of x?
Kajal holds a ruler in some wavy water. The depth of the water t seconds after she starts measuring it, in cm, is given by D(t)=50−23sin(π(t+0.23)) . After she
What is the oldest religion mentioned here? Buddhism Christianity Hinduism Islam