answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

The last step raul will perform to select the best telecommunications technology for his business is _____. analyzing choices determining the goals evaluating t
Someone wants to become a partner in her atlanta law firm. she knows that if she bills the most revenue, it will help her get her partnership. this _____ can le
who created the symphonic poem
A rectangular pool is 40 feet by 20 feet. The portion of the pool that is reserved for recreational swimming is 20 ft by 10 ft. The rest of the pool is reserved
Need the list of steps a person takes in learning to communicate please
Account for the change when no2cl is added using the reaction quotient qc.
At the school dance the ratio of fast songs to slow songs was 9:3. If the dj played 36 songs in total, how many slow songs did he play?
“I should hardly think that he’d come to-night,” said his father, with his hand poised over the board. What is the best meaning of poised as it used in the sent
Which of these is the most important basic requirement that employers require of all employees?
On achète _______ à la boucherie.