lavernealex098 lavernealex098
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Agrocery store sells brand a olive oil in a 33-fluid-ounce bottle for $16.50. the store also sells brand b olive oil in a large dispenser that customers can buy for $4.80 per cup.

Respuesta :

jasminbustos17
jasminbustos17 jasminbustos17
  • 01-05-2020
Brand A olive oil is cheaper, if that’s the question
Answer Link

Otras preguntas

After World War I, the Rhineland was demilitarized, meaning that Germany agreed not to allow its citizens to live there. to hold military exercises there. to ma
Please help asap Thank you!
solid points on small dams of pakistan why they are better and with examples
which gas is produced when we add a pinch of baking soda in vinegar​
Post lest: Linear Relationships 9 Select the correct answer. What is the equation of the line that has a slope of 3 and goes through the point (-3,-5)? O A. y =
Please help 5 = (a - 12/15
If f(x) = 10x -16. What is the value of (6)?
Why proprietor is crucial in the private organization?
list any fuel uses of heat​
which one is x and y? ​