nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A lottery uses balls numbered 1 through 37. List the sample space of the event picking one even-numbered ball.
On January 2, 2019, Adelphi Company purchased a patent for $235,000 plus $10,000 in legal fees. On that date, the patent had a remaining legal life of 13 years.
What is weathering? A. Process by which weathered and eroded materials is deposited by wind, water and ice. B. The movement of weathered material by wind, water
Question 23 refers to the following poem.WHY IS THE BOAT WHISTLING?LostDesolate and loneAll night long on the lakeWhere fog trails and mist creeps,The whistle o
Help me plz i dont know what to do
y = f(x) = -34Find f(x) when x = 0.​
Figure LMNO is located at L (1, 1), M (4, 4), N (7, 1), and O (4,-2). Use coordinate geometry to best classify quadrilateral LMNO. A. Kite
If b is inversely proportional to c, and b is 5 when c is 12, find b when c = 20. A. b = 60 B. b = 4 C. b = 15 D. b = 3
the difference between close and open circuit using ohms law​
Valerie used the distributive property to write an equivalent expression. What is Valerie's error? 12 + 32 = 4(1 + 10) O Valerie wrote two expressions that are