wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

A. Lines b and c B. Lines c and d C. Lines a and b D. No lines are parallel
The radius and circumference of several objects were measured. Which best describes the strength of the correlation, and what is true about the causation betw
What is required when including dialogue in a narrative
Who was Fidel Castro? the Spanish priest who came to Cuba in 1915 to establish a mission and instead became the island nation’s first president the peasant far
During the early 20th century, which group was dedicated to providing aid to the poor in America?
A young sumo wrestler decided to go on a special high-protein diet to gain weight rapidly. He gained weight at a rate of 5.5 kilograms per month. After 11 month
HELP ME!!! I wanna pass please
An army contingent of 104 members is to march behind an army band of 96 members in a parade.
Why are ionic crystals soluble in water?
Which of the following is the MOST valid statement? A. All evidence incorporated into the research paper must have a source cited, even when it is paraphrased