LavishLavendar
LavishLavendar LavishLavendar
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 2.3 pounds of apples for
$1.43 per pound. How much do
you spend?​

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$3.30 ($3.289)

Step-by-step explanation:

2.3 times 1.43 = 3.289 rounded to 3.30

Answer Link

Otras preguntas

also, during the cold war, the us navy developed a new technique, a tool called mad, a magnetic anomaly detector, which could pinpoint steel hulls (soviet subma
You would like to create an experiment at your house. You take a sample of E.coli bacteria from the toile to see if they will grow faster if given different sa
there are 25 animals on a farm. 10 of them are cows. what percentage of animals on the farm are cows?
If ava has just elaborated on the youth program she started in her previous position and the interviewer asks her to explain how she acquired the funding for th
HELPPPPPPPPPPPPP helpppppppppp
given a feeder serving three motors with full-load currents of 5a, 10a, and 15a, the minimum feeder ampacity is
which action would the nurse take when a nonviolent client suddenly refused to take the prescribed antipsychotic medication
Write the standard form equation of the parabola that passes through (2,−2), if the vertex at the origin and the axis of symmetry is horizontal. Enter the equat
I need help with an essay about the book "Long way down" by Jason Reynolds I have to write about the central theme of it ​
Sales contracts, not real estate but other sales of goods - Parties to sales or lease contracts are free to agree to terms different from those stated in the UC