jbmartin16 jbmartin16
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 72 cookies cost $12, how many cookies can you buy for $4?

Respuesta :

bellab004286 bellab004286
  • 14-04-2020

Answer:

24

Step-by-step explanation:

72 divided by 3

Answer Link

Otras preguntas

why is it appropriate to say the constitution is designed to "bend like a willow?
For this graph, mark the statements that are true. {Its a parabola thats positive or going up and its vertex is -2} the answer choices are: A.T
If A ⊂ B, then A ∩ B = A ∪ B. always sometimes never
Making decisions based on personal values can keep you fromYou're at a friend's house, and his parents are serving alcoholic drinks to the teenagers. You're not
Please Help!! Will make brainiest!! John took a call from a customer who wanted to purchase 1,000 shares of a company’s stock, which just went public. What is J
What is the mood in the poem "in my mothers house"
(2x-4)/(x-5)=0 show work (and please explain)
A group of students is trying to grow a kelp plant in a tank without any others animals. They use a temperature regulation system to keep the water temperature
Choose the most vivid (i.e. the most specific) verb to complete this sentence: after the garbage man _________ garbage all over our front yard, i began putting
You get lost and need shelter. what should you do first?