Joeryn0103
Joeryn0103 Joeryn0103
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.75 per pound. Use an equation to determine the cost of 9 pounds.

$9.75
$16.50
$6.75
$7.50

Respuesta :

myarolle10158 myarolle10158
  • 12-04-2020
7.50 is the answer to this equation
Answer Link
denikies
denikies denikies
  • 28-09-2020

Answer:

I believe the answer is $7.50

Answer Link

Otras preguntas

One is most likely to feel repugnance for that which he or she finds a. puzzling. c. desirable. b. disgusting.
What did most people do for a living in ancient China
what is the term of social media
what should i put on a greeting card for the birth of quartzite
3. The Luxor hotel, in Las Vegas, is a square pyramid with lateral faces consisting of black, glassed mirrored panes. The building is 646 feet wide at the base
In the play Everyman, what is common to Discretion, Strength, Five Wits, and Beauty? A)They prove to be Everyman’s best friend. B)They all forsake him on his fi
Which assumption will work best for a large data set with a normal distribution?
What is (x-4)squared
_____ are several rules to remember. Which homophone correctly completes the sentence? They’re There Their
Which term describes the amount of heat needed to change 1 kg of a substance from solid to liquid at its melting point? A. Specific heat of phase changes B. S