Camilaloyal Camilaloyal
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Help!! this is a math assignment i have to finish, but i need help with this question.

Help this is a math assignment i have to finish but i need help with this question class=

Respuesta :

ronnymo ronnymo
  • 12-04-2020

Answer:

$0.50

Solution:

First lets find how many cookies there are:

2.5*12= 30 cookies

Then we divide cost by cookie to see how much a cookie costs

$15/30 = $0.50

Answer Link

Otras preguntas

A massage costs $81.50 per hour. How much will a massage for 2.5 hours cost?
Expian the information needed to calculate speed and velocity
Shaw expressed his motivation for writing plays as _____.
Is composed of individuals who are separated geographically but linked by communications technology?
Define the three major types of bacterial shapes. which of these did you observe in the exercise?
WILL GIVE BRAINLIEST! Which of these forms after the production of a zygote? embryo gastrula fetus blastula
How did the sinking in lusitania in 1915 effect world war 1?
An industry dumps waste in an area adjacent to where minorities reside. what is this practice called?
True or False? 1. Within high-fertility countries, the fertility rates for the poor are higher than those for the wealthy within the same country. 2. The litera
every source on the works cited page should be referenced somewhere in the text of the report. True or false