ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

During your initial research for a thesis paper, you read through various articles on President Harry Truman’s firing of General Douglas MacArthur. One of the a
350 key in a bin 10%are yellow 3/5 are green how many are in the bin
To write 23/ 6 as a mixed number, I can write it as the sum of a _______ and _____. A way to think about 23/6 as this type of sum is ________.
Which of the following resulted in a rightward shift in supply? A. Black Death B. Industrial Revolution C. The bombing of Tokyo
What was the Federalists’ argument for not adding a separate bill of rights to the Constitution? A) It might be used later to limit rights that weren’t original
Elliot wrote this expression to describe the total number of games he has left to play this season. g – 10 Which situation could be described by this express
"TELL ME, O SWAN, YOUR ANCIENT TALE" The narrator speaks of a land where there is no _____. bird of prey doubt or sorrow human contact flower of death
How do you work this out? I know how this works but the table is confusing me
Please find perimeter of ZQS if x=4 and y=3
which expression is equalivent to 5(n-9)