ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

Name three human diseases caused by a virus.
The two main sources of government revenue are .
find r (2,r) and (-5,,11) ; m= -2
Any property that describes how a substance reacts with another substance when forming a new substance. The behavior of a substance during a chemical reaction
can you help me with this question please?
Negative feedback in reflex loops __________. is responsible for triggering the response to the stimulus is "negative" because it opposes homeostasis is rare co
Two positive point charges, each with charge q, separated by a distance d, repel each other with a force of magnitude 20 N. What is the magnitude of the force b
fill in the space to make the equation true 3y5*__y—=12y2
_________ suggests that in the first stage innovations are produced in the home developed country; in the second stage they are exported to other similarly deve
Precapillary sphincters are located in venules. a. True b. False