christopherjasso2006
christopherjasso2006 christopherjasso2006
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 19 jolly ranchers cost $0.95. What is the unit cost

Respuesta :

rabaroera1
rabaroera1 rabaroera1
  • 03-04-2020

Answer:

0.05

Step-by-step explanation:

the unit price can be found by dividing the number of jolly ranchers by the price

19/0.95=0.05

Answer Link

Otras preguntas

what times what equal 16?
What is 689 divided by 53
Can water and pebbles form a solution?
What is 689 divided by 53
how do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
how do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How did machines speed up  textile manufacturing
how do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How did machines speed up  textile manufacturing
how do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =