leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Based on the diagram above, what is the name and function of B? (A) Vas deferens: carries semen from the epididymis to the urethra (B)Epididymis: stores, trans
what does it mean for two polygons to be similar
According to weber, a princess who was rich but "fell on hard times" and lost all of her wealth would be
If 2y + 2w = x, then W, in terms of X and Y, is equal to? Choose the correct answer. 1) x - y 2) x - 2y ____ 2 3) x + y 4) x + 2y ____
A nurse is interacting with a depressed, suicidal client. what themes in the client's conversation are of most concern to the nurse?
Including the soviet union list two European countries in the communist bloc
What is a diagram meaning?
Can someone help me please ?? :)
What event realates to vibration of earth caused by earthquakes, volcanoes, nuclear tests?
For each algebraic equation, select the property that could be used to solve it: 1. x-3=-5 2. 6x=72 3. x/5=3