lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

what is the equation of the line graphed? a) y = 3x b) y=3x-2 c) y= -3x -2 d) y= -3x+2
How is the Bill of Rights structured?
How was the process of deindustrialization and de-urbanisation related?
An angle measures 168° less than the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle?
What was the main benefit of scientific management?
I WILL MARK BRANLY How is the product of 2 and -5 shown using integer tiles?
Why did Europeans settle in the English colonies? How did their motivations influence their settlement patterns and colony structures?
could you suggest some cheaper face wash brands or tools that work good? thx
Mrs.Rodriguez is going to use 6 1/3 yards of material to make two dresses. The larger dress requires 2/3 yards of material. How much material will Mrs. Rodrigue
what are all the factors for 78,652??​