abbeyjohnssss abbeyjohnssss
  • 13-03-2020
  • Mathematics
contestada

Max mart sells 5 oranges for 6.25 megmart sells 4 oranges for 4.50 which store offers the best deal? What is the diffract in price per orange

Respuesta :

andrewmanzano20
andrewmanzano20 andrewmanzano20
  • 13-03-2020
Max mart is $1.25 for an orange, and megmart is $1.125 for an orange. So megmart has the best deal and the difference is $.125
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPP PLEAEEEEEEEEEEEEEE??????????? Consider the technology we have today and what could be developed in the future. Sketch out a utopian society in which
you buy 12 apples. you also buy a box of cereal for $3.35. the bill is 8.75. how much does each apple cost
Is cutting a paper snowflake a chemical or physical change and why?
3/8 + 3/4 simplified
The bed of Jerry's pickup truck is 6 feet long. On a scale model of the truck, the bed is 8 inches long. What is the scale of the model?
What does congress do once the requirements of the enabling act are met
How does the use of enjambment enhance the feel of "A Jelly-Fish"
Cardiorespiratory endurance is best developed by activities that
True or false numbers of cattle in Indian territory increased during the Civil war
How do changes in the atmospheric composition throughout earths history Illustrator relationship between living and nonliving parts of the environment