kingharlaquin998
kingharlaquin998 kingharlaquin998
  • 13-03-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with these five problems plz I need them before 4th period tomorrow​

I need help with these five problems plz I need them before 4th period tomorrow class=

Respuesta :

MrCatBoss
MrCatBoss MrCatBoss
  • 13-03-2020

Answer:

Some questions didn't show up, so I did the ms. morgan question, and multiplication question.

Ms. Morgan Question:

$1.79. Set up a unit rate and solve. 1 pound is 0.51. 3.5 pounds is 1.79, rounded to nearest hundredth.

Multiplication Question:

25.77 x 8.5 = 219.045

Answer Link

Otras preguntas

Which geometric shape can artists use as a guide to draw a symmetrical face? a. Circle b. Rectangle c. Square d. Triangle
Help -x/3 > 5 A. X<15 B. X > -15 C. X < -15 D. X > 15
what are the 3 keys to good health?
A telescope company needs to choose a cardboard box to ship its product across the country. Use the information to answer each question below. Brainlest to whoe
i need help with this (No links please) thank you ill give brainliest to the correct anwser
one way in which the aztec and inca civilizations are similar is that they both
A 2-pack of movie tickets costs $17.24. What is the unit price
I WILL GIVE BRAINLIEST TO THE FIRST PERSON TO ANSWER THIS 420x69
Based on the experiment, do you think birds can just wash off the oil with water? Explain your answer.
Help please 50 points