aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 2 radical 18
To find out how many wolves lived in a valley, scientists put tracking devices on 68 wolves. Later that month, the scientists counted 1,032 wolves in the valley
Solve R = 1 + 3w/ 2 for w.
Two points are located at (−9,−8) - 9 , - 8 and (−6,−4) - 6 , - 4 . Complete the equations below to show how you can use the Pythagorean theorem to find the d
#7 find the missing side length UM. round answer to nearest tenth.
please help! FACTOR THE POLYNOMIAL:
What does diagonal DB equal?• 4• 3• 6• 7​
Don’t know my h about Spanish. Help? I’ll give a hear in return
square root of 150 is between what two consecutive number
Two joggers run 8 miles north and 5 miles west. What is the shortest distance, to the nearest tenth, they must travel to return to their starting point?