issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

3/4 to the power of 4
Carbon dioxide is removed from the air by plants.Name the chemical process by which plants remove carbon dioxide from the air.
Identify and analyze the meaning of the literary device, "He had left his footprints in the sky!" in TEWWG .
short story of 5-7 or more sentences about a green dancing Octopus with a PhD in English Lit. Set the story in Sam Bankman-Fried's FTX offices on November 8, 20
What is meant by ligand? Explain the different types of ligands with examples
Soit ABCDEFGH un parallèlépipéde rectangle tel que : AB=5cm et BC=4cm et AE=6cm Calculer EC
Making Inferences in Informational Texts: Tutorial? Question25 of 32Save & ExitWhat can the reader infer based on the underlined detail of the excerpt from
CWhich king did Henry Tudor defeat?After Henry Tudor was crowned Ki
Multiple ChoiceWhere is Tibet located?(1 point)◇ in Central America, bordering BrazilOin Africa, bordering Nigeriain Asia, in western China, boarding India
This week you read about details of the Reconstructionperiod following the Civil War, including the passage of the13th, 14th and 15th Amendments. Even though it