travonsmall1998ts travonsmall1998ts
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store is advertising 3 boxes of cereal for $1.95 each. What expression. Would be used to find how much 3 boxes costs?

Respuesta :

mathias19
mathias19 mathias19
  • 01-02-2020
1.95x3 or yx3 because thats how multiplication works
Answer Link

Otras preguntas

Lt= L1 + L2 + L3 is the formula for finding the total inductance of a circuit when there is more than one inductor connected in series.answer choicesTrueFalse
list three statements for transverse waves​
Which of the following changes following the start codon in the mRNA would most likely have the greatest deleterious effect?A) a deletion of a single nucleotide
What parts of the plot seem related to a possible theme in the novel? (Think about the main conflict and how it get resolved or worked out.) The novel is "The O
Control System Question:
Code to be written in Python Correct answer will be awarded Brainliest In this task, we will be finding a possible solution to number puzzles like 'SAVE' + 'MOR
On what interval is the following function increasing and negative?
If job growth in your state is projected to be 7 percent and you have 16,000,000 workers, how many new jobs would be created? If job growth in your state is p
Choose the correct option regarding the major classes of GABA receptors and the ions involved in inhibition of the neurotransmitter pathway a. GABAA - ionotropi
the final exam for miguel's math class is worth 120 points and will be comprised of an assortment of 50 multiple choice and free response question. each multipl